x Aquest lloc web utilitza galetes -pròpies i de tercers- per recopilar informació estadística sobre la navegació i per mostrar publicitat. Si continues navegant, es considera que n'acceptes l'ús. Per més informació, consulta el nostre avís legal.
La CUP prepara la consulta sobre la Independència del 28 F arreu del territori

La CUP de Vilassar de Mar fa una crida a penjar l'estelada als balcons i la CUP del Vendrell ha iniciat la campanya pel Sí

Dijous passat els membres de la CUP del Vendrell van iniciar, amb una encartellada, la campanya per la jornada electoral del proper 28 de febrer. La CUP vendrellenca, que s'ha posicionat perl SÍ, considera molt important la Consulta que s'ha de celebrar a final d'aquest mes

22/02/2010 11:35 Política
"l'organització de les consultes arreu dels Països Catalans ha servit per portar a primera línia de l'actualitat el debat sobre l'alliberament nacional, i que partits que fins fa dos dies només parlaven de la defensa de la via estatutària ara participin activament en l'organització de les mateixes". A més a més també remarquen "que les consultes han servit per il·lusionar i engrescar a moltes persones, que a títol individual i amb difierents tarannàs, a treballar en la construcció d'uns Països Catalans lliures". (...)

campanya28f2Tanmateix valoren que: "independentment dels resultats i de la participació que es pugui donar durant la jornada del 28F, el fet d'organitzar una consulta sobre la independència a la nostra vila ja es pot considerar com un gran èxit, considerant que El Vendrell mai havia estat un municipi d'una gran tradició independentista".

Per altra banda, fan un crida a tots els vendrellencs i vendrellenques a anar a votar el proper 28F: "independentment de votar Sí o No, és important que totes les persones de la nostra vila expressin de forma democràtica la seva opinió, ja que aquesta és la única manera de saber de forma real el que pensa i desitja la gent del Vendrell sobre aquest tema".

La CUP del Vendrell tambe va fer una crida a tota la gent que ho desitgi, i que encara no ho hagi fet, a que donin un cop de mà el dia de la consulta, i que s'apuntin com a voluntaris i voluntàries a la web  o enviant un correu a n voluntariat@hotmai.com Aquest correu electrònic és protegit contra spam bots, necessiteu JavaScript habilitat per veure'l .

Per finalitzar, la CUP vendrellenca va anunciar la intenció d’adherir-se a la plataforma Penedès decideix!, entitat creada per diverses entitats i organitzacions de tot el Penedès, per tal d’ajudar a impulsar l’organització de consultes sobre la independència als municipis de la demarcació penedesenca.

Segueix-nos
Subscriu-te al butlletí
Introdueix les teves dades si vols rebre el butlletí
Vull donar-me de baixa
(cc) 2006 - 2017 · Comitium Suite · Dissenyat per Fuksia · Equip de Llibertat.cat - Avís legal - correu@llibertat.cat · XHTML vàlid