L'Assemblea Nacional Catalana (ANC) amb el suport d'Òmnium Cultural organitza un centenar d’actes els propers dimarts i dimecres arreu del territori amb diputats de la majoria parlamentària serviran per explicar el futur immediat de Catalunya.
Els actes es duran a terme entre dimarts i dimecres; seran una cinquantena cada un dels dos dies, i els faran membres del Govern de la Generalitat i també diputats de la majoria parlamentària independentista. La finalitat serà explicar a la ciutadania les eines i mecanismes que s’usaran per afrontar els propers dies, sobretot arrel de l’aprovació de l’article 155 de la Constitució, que preveu acabar amb l’autonomia catalana.
Les trobades seran de petit i mitjà format, i es repartiran per les principals poblacions del país. Tot seguit, la llista completa d’actes:
Alt Camp
Valls
Alt Empordà
Figueres
Llançà
Alt Penedès
Vilafranca del Penedès
Alt Urgell
La Seu d'Urgell - 24 d'octubre, 20.00
Sala Immaculada
Carrer del Carme, 9
Intervindrà: Albert Batalla
Alta Ribagorça
Pont de Suert
Anoia
Igualada
Capellades - 25 d'octubre, 20.00
Teatre de la Lliga
Manresa - 24 d'octubre, 20.00
Teatre Conservatori
Baix Camp
Reus - 24 d'octubre, 20.00
Orfeó Reusenc
Baix Ebre
Tortosa - 25 d'octubre, 20.30
Centre Cívic de Ferreries
Baix Empordà
La Bisbal d'Empordà
Sant Feliu de Guíxols
Baix Llobregat
Sant Feliu de Llobregat - 24 d'octubre, 19.30
Castelldefels
Mollins de Rei - 25 d'octubre, 20.00
Centre Cultural de la Federació Obrera
Carrer de Jacint Verdaguer, 48
Cornellà de Llobregat - 25 d'octubre, 20.00
Orfeó Catalònia
Sant Vicenç dels Horts - 24 d'octubre,
Teatre
Esparreguera - 25 d'octubre, 19.30
Ateneu
Gavà
Baix Penedès
El Vendrell
Barcelonès Nord
Badalona - 25 d'octubre, 19.30
Cooperativa La Moral
Barcelonès Centre
Barcelona - Sarrià - Sant Gervasi - 24 d'octubre, 19.00
Teatre de Sarrià
Carrer de Pare Miquel de Sarrià, 8
Barcelona - Sant Andreu - 24 d'octubre, 19.00
Casal Catòlic de Sant Andreu
Barcelona - Gràcia - 24 d'octubre, 19.30
El Cercle
Carrer de la Santa Magdalena, 12
Barcelona - Sant Martí - 25 d'octubre, 19.00
Formiga Martinenca
Barcelona - Sants-Montjuïc - 25 d'octubre
Barcelonès Sud
L'Hospitalet de Llobregat - 25 d'octubre, 19.00
Casino
Carrer d'Enric Prat de la Riba, 337
Berguedà
Berga - 25 d'octubre, 20.00
Teatre Municipal
Cerdanya
Puigcerdà - 25 d'octubre
Museu Cerdà
Conca de Barberà
Montblanc - 24 d'octubre, 20.00
Sala de les Corts Catalanes
Antiga Església de Sant Francesc
Vilanova i la Geltrú - 24 d'octubre, 19.30
Foment Vilanoví
Garrigues
Les Borges Blanques - 25 d'octubre,
Sala Maria Lois de la Casa de la Cultura
Passeig del Terrall, s/n
Garrotxa
Olot - 25 d'octubre, 19.30
Sala Torín
Lluçanès
Prats de Lluçanès - 24 d'octubre, 20.00
Cal Bach
Passeig Lluçanès, s/n
Maresme
Mataró - 25 d'octubre, 20.00
Foment Mataroni
El Masnou
Premià de Mar
Pineda de Mar - 24 d'octubre, 19.30
Teatre del Centre Cultural i Recreatiu
Carrer d'Antoni Doltra, 11
Moianès
Moià - 24 d'octubre, 20.00
Plaça de l'Església
Montsià
Amposta - 24 d'octubre, 20.00
Auditori Municipal
Carrer de Sebastià Juan Arbó, s/n
Noguera
Balaguer - 25 d'octubre, 19.30
Sala d'actes de l'Ajuntament
Plaça Mercadal, 1
Osona
Vic - 24 d'octubre, 20.00
Sala Coll Bardolet, Edifici El Sucre
Carrer de l'Historiador Ramon d'Abadal i de Vinyals, 5
Pallars Jussà
Tremp
Pla de l'Estany
Banyoles
Pla d'Urgell
Mollerussa - 25 d'octubre
Centre Cultural
Priorat
Falset - 25 d'octubre, 19.30
Teatre L'Artesana
Carrer de Miquel Puig i Cardona
Ribera d'Ebre
Móra d'Ebre - 24 d'octubre, 20.00
Sala de Boulevard
Ripollès
Ripoll
Segarra
Cervera - 25 d'octubre, 20.00
Auditori Municipal
Lleida - 24 d'octubre, 19.30
Sala d'actes de la Diputació Provincial
Santa Coloma de Farners - 25 d'octubre, 20.00
Auditori Municipal
Blanes - 24 d'octubre, 18.00
Plaça d'Espanya
Solsonès
Solsona
Tarragonès
Tarragona - 24 d'octubre, 19.30
Torredembarra - 25 d'octubre, 20.00
Cal Maiam
Terra Alta
Gandesa - 24 d'octubre, 20.00
Casal de Joventut
Tàrrega - 24 d'octubre, 20.45
Sala de Plens de l'Ajuntament
Sabadell - 25 d'octubre, 19.30
Terrassa - 25 d'octubre, 19.30
Centre Cultural
Santa Perpètua de Mogoda - 24 d'octubre, 19.30
Cerdanyola del Vallès - 24 d'octubre, 19.30
Ateneu
Granollers - 25 d'octubre, 19.30
Sala Tarafa
Sant Celoni - 24 d'octubre